YOZGAT SORGUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLERİMİZLE TOPLANTI

REHBER ÖĞRETMENLERİMİZLE TOPLANTI

 

 

Okullarımızda  Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri kapsamında yapılacak çalışmaları görüşmek ve rehber öğretmenler meslektaş dayanışmasını sağlamak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ile Şube Müdürleri Öner TİKİLO, Şerif DOĞAN, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Hüseyin ÇETİN ve Sorgun, Akdağmadeni ve Saraykent ilçelerimizde görev yapan Rehber Öğretmenlerin katılımı ile Sorgun Öğretmen Evinde toplantı yapıldı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI yaptığı konuşmada,  rehberliğin önemine ve rehber öğretmenin okulda ki rol ve sorumluluklarına değinerek okullarımızda yapılacak çalışmalar ve uygulanacak projeler hakkında öğretmenlere bilgi verildi.

Tespit edilemeyen hiçbir sorunun rehabilite edilemeyeceği belirtilerek rehberlik faaliyetlerinin öncellikli bir husus olduğu vurguladı.

İl genelindeki okullarımızda dezavantajlı öğrencilerin tespit edilmesi. Risk gurubunda olduğu tespit edilen çocuklarımızla ilgili gerekli tedbirlerin alınacağını, sorunlarına çözüm noktasında adımlar atılacağını söyledi.

Aşağıda yer alan konularla ilgili olarak ciddi çalışmaların yapılması gerektiği İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Yusuf YAZICI tarafından ifade edildi.

- İl genelinde ki okullarımızda dezavantajlı öğrencilerin tespit edilmesi. (Risk analizinin yapılması),

· Her çocuğun farklı öğreneceği ilkesinden hareketle, eğitim öğretim sürecinde çocuklarımızın öğrenme stillerinin belirlenmesi,

· Veli ihtiyaç analizi çalışmasının yapılması ve velilere bu kapsamda eğitimler verilmesi.                            

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI toplantıya katılan katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

 

09-12-201709-12-201709-12-2017

Yazlak Mahallesi, Hikmet Cd. Hükümet Konağı No1, 66700 Sorgun/Yozgat - 03544151068

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.