YOZGAT SORGUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Karnelerini Aldılar

Öğrencilerimiz Karnelerini Aldılar

 

                            2017 2018 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle sona erdi.  İlçemizde 1274 okul öncesi, 5250 İlkokul, 5596 Ortaokul ve 4270 Lise öğrencisi olmak üzere toplam 16.390 öğrencimiz bugün karne aldı. İlçe Milli eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin EKİNCİ, İlçemiz Şehit Nusrat Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi´nde yapılan karne töreninden önce velilerimize karnelerin doğru değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerin karnede yazılı notlarının bir yıllık bir çalışmanın karşılığı olduğunu dile getiren Sayın EKİNCİ düşük notlardan dolayı velilerimizin öğrencilerimizi üzmemelerini tam tersine bunun sebeplerini araştırarak önümüzdeki yıllar için tedbirler almalarını söyledi. Bu konuda Okul İdarelerimizin, Rehberlik Araştırma Merkezlerimizin ve Rehber Öğretmenlerimizin Öğrenci ve Velilerimize yardımcı olacaklarını söyledi. Ayrıca okul birincisi olan Rumeysa ALTUNOK´un karne ve belgelerini takdim ederek öğrencimizi tebrik etti.

 

         Çocuklarımızın başarısında asıl göz ardı ettiğimiz konunun ise kitap okuma olduğunu, maalesef ki anne ve babalar olarak bizler okumadığımız iç,n çocuklarımızın da bizden olumsuz etkilendiğini vurguladı. Televizyon izleme saatlerimizi azaltıp bundan arta kalan zamanlarımızda kitap okumamız gerektiğini ifade etti.

          Özellikle yeni sınav sistemlerimizde, sistemin öğrencinin iyi bir kitap okuyucusu olup olmadığını, soruları anlayıp anlamadığını ölçtüğü için kitap okuyucusu olmanın öneminin gün geçtikçe öğrencilerimizin geleceği açısından daha da önemli olduğunu belirtti. Okuyan insanın zamanla kurduğu cümlelerdeki çeşitlilik, kelime dağarcığındaki artışın çocuklarımıza hem özgüven aşılayacağını hem de sınavlarda başarının kapılarını açacağını ifade etti. Bu amaçla okul kütüphanelerimizin, ilçe halk kütüphanelerimizin  yaz tatili süresinde bu amaçla değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Sevgili Öğrencilerim.

           Aydınlık yarınlarımızın teminatı hepsi birbirinden değerli sevgili yavrularım. Şu an içinde yaşadığımız ve gelecekte de yaşayacağımız Türkiye’miz için kendimizi hazırlamalıyız. Yarın bizler şu an icra ettiğimiz görevleri sizlere teslim edeceğiz. Daha donanımlı, kültürlü, bilgi ve beceri dolu yetişmeniz bizim sizden tek isteğimizdir.

         Bu gaye ile ilçemizdeki 60 okulumuzda 1056 öğretmenimiz ve idarecilerimizle sizlerin yetişmesi için çaba göstermekteyiz. Eskilerin güzel bir tabiri vardır. ´´ Marifet İltifata Tabidir´´ diye. Sizler öğretmenlerinizden çok şey öğrenmek isteyeceksiniz onlarda sizlere daha fazla bilgi ve beceri kazandırmak için gayret edecektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle hepinize iyi tatiller diliyor. Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.


08-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-201808-06-2018 

 

Yeşilöz Mahallesi Şefaatli Cad. Hükümet Konağı 66700 Sorgun/Yozgat - 03544151068

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.