YOZGAT SORGUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN EKİNCİ’NİN 1. DÖNEM DEĞERLENDİRMESİ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN EKİNCİ’NİN 1. DÖNEM DEĞERLENDİRMESİ

 

 

         İlçemizde bu gün toplam 16 419 öğrencimiz karnelerini aldılar. 939 öğretmen 171 İdareci ile tamamladığımız 1.kanaat döneminde Sorgun eğitiminde ciddi bir problem yaşamadık. 135 araçla köy ve kasabalarımızdan 16 taşıma merkezine 1689 öğrenciyi taşıdık.

         2. dönemde İnşaatı tamamlanan Kız imam hatip lisesi ve 200 kişilik pansiyonu da hizmete girecektir. Dolayısıyla taşınan lise öğrencilerimizde azalma olacaktır. Öğrencilerimiz daha güzel fiziki mekanlarda eğitim öğretimlerini sürdürecektir. Milli Egemenlik ilk ve ortaokulumuz ayrılacak ve 2.Dönemde bütün okullarımız normal öğretime dönmüş olacaklardır.

         Bu sorgun için büyük bir kazanç olacak öğrencilerimiz erken ve geç vakitte okul yolunda olmayacaklardır.

Değerli Veliler,

        Öğrencilerinizin getirdikleri karneler sadece 1. Dönemde yaptıkları çalışmaların matematiksel bir değerlendirilmesidir. Bir son ve kesin sonuç değildir. Çocuklarımızın karnesi aynı zamanda bizim karnemizdir. Varsa başarısızlık oturup çocuğumuzla nasıl telafi edileceği konuşulmalıdır. Bu konuda Rehberlik Araştırma Merkezindeki ve okullarımızdaki rehber öğretmenlerimiz sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Çocuğa aşırı tepki göstermek doğru değildir. Ama sonuç mutlaka ailecek tartışılmalı ortak bir sonuca varılmalıdır. Okullarımızda öğrencilerimizin hangi şekilde öğrendiği yapılan anketlerle belirlenmiştir. Çocuğunuzun öğrenme stilini ve nasıl verimli ders çalışacağını okulu ile işbirliği yaparak çözebilirsiniz. Amacımız çocuğunuzun daha başarılı ve mutlu olmasıdır.

         Öğrencilerimiz dinlensin ve eğlensinler. Tatilde kendi seçeceği bir veya birkaç kitabı okuması çok yerinde olur.

Sevgili öğrenciler;

Çalıştınız, çabaladınız. Tatili hak ettiniz. Sizlere ödev vermedik. Dinlenin eğlenin ikinci döneme sağlıklı mutlu ve dinç başlayın. Hepinize iyi tatiller diliyorum.

Yeşilöz Mahallesi Şefaatli Cad. Hükümet Konağı 66700 Sorgun/Yozgat - 03544151068

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.