YOZGAT SORGUN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GEDİKHASANLI ŞEHİT MUSTAFA ÖNDER İMAM HATİP ORTAOKULUMUZ TARAFINDAN “OKUMAK YAŞAMAKTIR” PROJESİ İL FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

GEDİKHASANLI ŞEHİT MUSTAFA ÖNDER İMAM HATİP ORTAOKULUMUZ TARAFINDAN “OKUMAK YAŞAMAKTIR” PROJESİ İL FOTOĞRAF SERGİSİ AÇILDI

        Dünyada 13 ülke ve ülkemizde 81 ilden her ili bir okulun temsil ettiği ve ilimizde Sorgun Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulunun yürütücülüğü üstlendiği Ulusal ve uluslararası eTwinning  “Okumak Yaşamaktır”  projesi fotoğraf sergisi Yozgat Cumhuriyet meydanında İl protokolünün katılımı ile 28/05/2018 Pazartesi günü saat 10:00´da açıldı.

       Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Murat KORKMAZ açılış konuşmasında proje hakkında bilgi verdi. 
     Türkiye ve Fransa´nın ortaklaşa yürüttüğü eTwinning  “Okumak Yaşamaktır”  projesi ile hedefimiz  Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmış bir toplum oluşturarak Dünya üzerinde  kitap okumaya dikkat çekmek için farkındalık oluşturmak  ve  Okuma sevgisi ile kültürel tanıtımı birleştirmekti. 
     Projenin çalışma süreci;  ortakların bulundukları  yerin tanınmış doğal,  kültürel, tarihi ve turistik değer taşıyan mekanlarında, öğrencilerle kitap okuma etkinliği düzenlemeleri ve bu anların fotoğrafını çekmeleri ve yine bulundukları şehrin doğal,  kültürel, tarihi ve turistik değer taşıyan mekanlarında  ürettikleri okumakla ilgili sloganı öğrencilere topluca söyleterek video çekmeleri aşamalarından oluştu. Bu amaçla 81 ilden yaklaşık 6800 öğrencinin katılımı ile okuma etkinlikleri yapıldı. Etkinlik fotoğraf ve videoları ortak bir platformda birleştirildi ve bugün tüm illerde eş zamanlı olarak sergiler açılmaktadır.
       Proje kapsamında bizler Sorgun Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulu olarak  “Kitap insana can veren kandır” sloganı ile yola koyulduk, ilimizin tanıtımına katkı sağlamak ve okumanın yaşamak olduğunu anlatabilmek için Cevdet Dündar Göleti çevresi, Çamlık Milli Parkı, Nohutlu Tepe, tarihi konaklar bölgesi, tarihi Çapanoğlu Büyük Camii, Saat Kulesi ve Cumhuriyet Alanlarında okuma etkinlikleri yaptık. Ayrıca etkinliklerimize Sorgun üç tepeler mesire alanı ve  kınalı hasan anıtında, Sarıkaya tarihi roma hamamında, Çayıralan dikili taş ve kaynarpınar mesire alanlarında devam ettik.
       Projenin bizim için en önemli katkılarından birisi de birbirini tanımayan görmeyen kilometrelerce uzakta olan onlarca öğretmenin yardımlaşma, işbirliği ve dayanışma içinde çalışarak ortaya bir ürün çıkarması ve örnek eğitim uygulamalarının kendi okulumuza taşınması olmuştur dedi.
       İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI öğrencilerin moral, motivasyon ve değer duygusu kazanması maksadıyla bu tür proje ve etkinliklerin gerçekleştirilmesini önemsediklerini belirterek okul yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti. Sergi açılışının ardından protokol üyeleri sergide yer alan fotoğrafları inceledi.
29-05-2018  
29-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-201829-05-2018

Yeşilöz Mahallesi Şefaatli Cad. Hükümet Konağı 66700 Sorgun/Yozgat - 03544151068

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.